כל מה שצריך לדעת על בובקט להשכרה

תוכן עניינים

בובקט להשכרהאם אתם בתהליך בנייה או שיפוץ, או שאתם אנשי מקצוע בתחום בוודאי שמעתם על כלי העבודה המכונה בובקאט. בתחום הבנייה ישנם מגוון כלי עבודה המשמשים את הפועלים לצרכים שונים ומגוונים. הבובקט נחשב חלק מקבוצה של ציוד מכני הנדסי. בובקט הוא כלי עבודה, מכשיר הנדסי שימושי לסביבות של אתרי בנייה הדורשות עבודות עפר, הכנת תשתיות או עבודות חפירה לפני הנחת יסודות והתחלת תהליך הבנייה. הבובקט מגיע לרוב עם כף להעמסה המחוברת באמצעות שתי זרועות אל גוף המכונה, משני הצדדים של תא הנהג.

 

בעברית, בובקט נקרא מחפרון משום שהוא משמש בעיקר לעבודות חפירה. השם הנפוץ בובקט הוא שם של מותג אמריקאי מוכר בתחום המייצר כלים כבדים לעבודה, שהפך לשמו המוכר של הכלי. באמצעות הבובקט תוכלו לחפור בורות באתר הבנייה בקלות וביעילות רבה בהרבה מעבודה ידנית. הבובקט נחשב כלי עבודה מאד נפוץ כשמדובר באתר בנייה קטנים, הוא מכונה גם מיני מעמיס או שופל קטן. בישראל עושים שימוש במכשיר הבובקט כבר כמה עשורים, כאשר בשנים האחרונות ככל שיש יותר עבודות באזורים עירוניים וצפופים השימוש בו עולה, בעיקר על ידי קבלנים בתחום עבודות העפר. הבובקט דומה במראהו לטרקטור הרגיל שכולנו מכירים, כשבמקום כף גדולה יש לו כלי לחפירה.

 

מתי משתמשים בבובקט?


הבובקט משמש לעבודות עפר, חפירה, פיתוח תשתיות, פינוי פסולת ועוד באתרי בנייה שונים. היתרון הגדול של בובקט להשכרה הוא שהוא מגיע במספר גדלים ולכן יכול להתאים גם לאזורים בהם מרחב העבודה הוא צר או קטן. כשנדרשת עבודה עדינה יותר אפשר לברר על מיני בובקט להשכרה. סוג זה מתאים לרוב לעבודות קטנות כמו עבודות בנייה, עפר או גינה בשטחים קטנים שאינם דורשים או מאפשרים שימוש בכלים גדולים כמו טרקטורים, מחפרונים וכדומה. בארץ כמעט בטוח שנתקלתם בבובקט בעבודות כביש שונות. צריך לקחת בחשבון כמובן שישנן עבודות שאינן מתאימות לשימוש בבובקט, לדוגמה אם נדרשת עבודה העמסה משמעותית יתכן ועדיף יהיה להשתמש בשופל על פני בובקט. הבובקט יכול לשאת פחות חומרים, והכף שלו קטנה יותר.
באמצעות הבובקט ניתן ליישם מגוון עבודות הכנה ובנייה כמו:

  • הריסת מבנים קטנים
  • חפירה של תעלות
  • הריסת קירות
  • שבירת דרכי אספלט
  • פינוי פסולת מועטה

איזה סוגים של בובקט להשכרה יש?


מכשירי הבובקט מתחלקים בגדול לשני סוגים עיקריים, בובקט רגיל ומיני בובקט או בובקט קטן. בתוך החלוקה הזו ישנם גדלים שונים, לדוגמה בובקט ברוחב גחון של 70 ס"מ או של 90 ס"מ, ואפשר לקבל אותם עם מחפרון לצורכי חפירה או עם מעמיס לצורכי העמסה.

 

האם צריך רישיון מיוחד לשימוש בבובקט?


בובקט דורש שימוש על ידי נהג מוסמך בלבד, כשזה שהוא בעל רישיון על פי חוק לנהיגה במה שמכונה לרוב מכונה ניידת. כדי לקבל רישיון מסוג זה, צריך הנהג להיות קודם כל בעל רשיון לנהיגה בטרקטור מדרגה אחת, או להחזיק ברישיון נהיגה מדרגה B ומעלה בשילוב קורס לנהיגה במכונות ניידות במרכז שאושר על ידי משרד התחבורה להכשרה זו.


היכן אפשר להשיג בובקט להשכרה?


בישראל ישנם קבלני עבודות עפר שלרוב מחזיקים בכלי זה לשימושים שלהם ואף משכירים את הכלי, כמו כן ישנן חברות שתחום עיסוקן הוא השכרת ציוד ומכשור כבד לתחום הבנייה.


מה המחיר של בובקט להשכרה?


עלות ההשכרה של בובקט משתנה בהתאם לכמות הימים הנדרשת, לגודל ולתופסות הנדרשות ויכולה להתחיל ממאות שקלים ליום עבודה ועד אלפי שקלים, לכן חשוב לתכנן מתי משלבים את הכלי בתוכנית העבודה הכללית כדי לא להחזיק אותו לשווא בעלות מיותרת.

אולי יעניין אתכם גם...

Open chat