עבודות מחפרון

תוכן עניינים

עבודות מחפרוןעבודות מחפרון

עבודות תשתית ובנייה של מבנה חדש הן עבודות שדורשות השקעה ניכרת של זמן ומאמץ. בעבודות הללו משתמשים לרוב בכלי צמ"ה שהם ציוד מכני הנדסי לצורך ביצוע העבודה. אחד מכלי הצמ"ה הבסיסיים והחשובים ביותר עבור עבודות תשתית ובנייה הוא המחפרון. אם אתם תוהים מהם עבודות מחפרון ומהו בעצם אותו מחפרון מדובר, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

צמ"ה- מה זה אומר?

צמ"ה הוא ראשי התיבות של ציוד מכני הנדסי. מדובר על מונח המתייחס למגוון רחב של כלים המשמשים לצורך הכנת השטח לבנייה לרבות עבודות תשתית נוספות במגוון הקשרים שונים ותחומים שונים. בין התחומים הללו ניתן למצוא בניית כבישים חדשים, בניית גנים וגינות גדולות ועוד מגוון רחב של תשתיות. כלי צמ"ה רלוונטיים גם לעבודות ביטחוניות שנדרשות לעיתים במדינת ישראל. עבודות מחפרון מהוות חלק מעבודות תשתית שצוינו לעיל, יחד עם זאת המחפרון מהווה כלי בסיסי וחשוב מאוד בעבודות הללו.

מהן עבודות מחפרון?

המחפרון מהווה כאמור כלי עיקרי בהנחת תשתיות לבניינים חדשים, לשטחים ציבוריים, לגינות נוי, לכבישים ועבודות עפר. המחפרון הוא כלי חשוב מאוד בעבודות הללו ואחד היתרונות שלו הוא הניידות שלו. אין צורך להביא את המחפרון לאתר הבנייה אלא הוא יכול להגיע בכוחות עצמו על הגלגלים שלו. לכלי צמ"ה אחרים אין את האפשרות החוקית או המעשית להגיע בעצמם לאתר הבנייה. כלי צמ"ה אחרים חייבים להיות מובאים לאתר על גבי משאיות וזאת בשל העובדה שהשרשראות שלהם פוגעות בכבישים ומזיקות להם או שהשרשראות עצמן עלולות להיקרע מה שיהפוך את הכלים עצמם לבעייתיים  ולא יהיה ניתן להשתמש בהם.

יתרונות נוספים במחפרון

מלבד העובדה שהמחפרון מגיע לאתר שבו מתבצעת העבודה באופן עצמאי, היתרון הגדול ביותר שלו טמון בעובדה שמדובר על כלי עבודה שמסוגל לבצע בעצמו את העבודות של בולדוזרים ומחפרים. מצד אחד הבולוזרים והמחפרים הם כלים עוצמתיים מאוד שיכולים לבצע עבודות רציניות ומאסיביות לאורך זמן אך מצד שני היכולת של המחפרון עולה על כל אחד מהכלים המדוברים ובמקרים מסוימים הוא עדיף על כל כלי אחר. היתרון הגדול ביותר של מחפרון יחסית לכלים אחרים טמון בעובדה שניתן להחליף את כלי העבודה שלו בכלים נוספים כגון: מקדח או פטיש אוויר. כלומר המחפרון הקטן יכול לשנות את פניו ולבצע מגוון רחב של עבודות.

מי מפעיל את המחפרון?

אין ספק כי למחפרון יש יתרונות רבים ויש מגוון רחב של עבודות שניתן לבצע באמצעותו. יחד עם זאת, חשוב מאוד להבין כי מאחר שמדובר על כלי עבודה רב תכליתי, המפעיל של המחפרון חייב להיות איש המקצוע הטוב ביותר בתחום. איש המקצוע שמפעיל את המחפרון חייב להיות מומחה במגוון עבודות שונות שמבצע הכלי לרבות עבודות קידוח, עבודות חפירה, יישור אדמה, העמסת חומר על משאיות ועוד. המחפרון הוא כלי תכליתי שניתן לבצע באמצעותו כמעט את כל עבודות העפר והנחת התשתיות. עבור הפעלת המחפרון יש לבחור איש מקצוע בעל רישיון להפעיל את הכלי המדובר. לא פעם ניתן לשכור מחפרון עם המפעיל שלו.

כמה עולה לשכור מחפרון?

המחפרון מבצע בצורה מהירה ומקצועית סוגים רבים של עבודות ועל כן, לא פעם בתהליכי בנייה או שיפוצים יש צורך בו. אם אתם זקוקים למחפרון כדאי שתדעו שכיום ניתן  לשכור מחפרון ממגוון חברות שונות. כמובן שחשוב מאוד לבחור בחברה המציעה מחפרון איכותי, אשר יענה על מטרותיו בצורה הטובה ביותר. אם אתם תוהים כמה יעלה לכם לשכור מחפרון הרי שהדבר תלוי בכמה דברים: האם אתם שוכרים רק את המחפרון או גם  מפעיל מחפרון במקביל, מהי שנת הייצור של המחפרון, האם מדובר על כלי איכותי, האם מדובר על חברה אמינה ובעלת מוניטין בתחום ולכמה זמן אתם זקוקים למחפרון.

אולי יעניין אתכם גם...

Open chat