סוגי פיגומים

תוכן עניינים

ישנם סוגים שונים של פיגומים. לכל פיגום יש מטרה ספציפית אשר לשמה יצרו אותו. כאשר באים לבחור את הפיגום חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע וזאת על מנת שהפיגום אכן יתאים למטרה אשר לשמה צריכים אותו.

לפני הכול נסביר מעט על אודות הפיגומים.

מה זה פיגומים?

הפיגום הוא בעצם מבנה ארעי של קורות, סולמות, קרשים וכל מה שמאפשר את התנועה ואת המעבר בין המפלסים שם מתבצעות העבודות כאשר אלו כוללים גם משטחי עבודה המשמשים את הצוות שעובד על הבנייה.

בתחום הזה של עבודות בנייה יש כאמור סוגים שונים ומגוון גדול של אפשרויות כאשר חשוב מאוד להתאים את הפיגום הנכון למטרה הנכונה.

הפרמטרים אליהם יש להתייחס בהתאמה של הפיגומים כוללים – התייחסות לאופי של הפרויקט, התייחסות לתנאי השטח, התייחסות למטרות של השיפוץ תוך אבחנה בין שיפוץ הנעשה רק במעטפת של המבנה לבין שיפוץ הנעשה גם בחלקיה הפנימיים של המבנה וכן הלאה.

הבטיחות מעל הכול

בכל מה שקשור להתקנה של פיגומים, חובה לתת את הדעת על הבטיחות ועל היציבות של הפיגומים. אם אלו לא יהיו מספיק חזקים, התוצאה עלולה להיות קטלנית ממש. אף אחד אינו מעונין לסיים את העבודה של הבנייה או של השיפוץ עם אסונות ואבדות בנפש או ברכוש. זו הסיבה שחשוב כל כך לשים לב לאיכות של הפיגומים ולרמת הבטיחות של הפיגומים.

כבר בעת שבאים לסגור על חוזה עבודה מול קבלן עבודות, יש לוודא כי מדובר באיש מקצוע שמבטיח עבודה מקצועית ובטוחה לגמרי ללא כל פקפוק.

רק אם יש לכם את האישור לכך כי אכן מדובר באיש מקצוע שמפקיד על כל הנהלים, תוכלו להתקדם גם הלאה.

פיגום נייד

פיגום נייד זה דבר הכי שימושי והכי נוח בתחום הזה של הפיגומים היות ואפשר ליהנות מפיגום אחד שילך איתנו מחלק אחד למשנהו בפרויקט. לרוב יהיה זה פיגום קטן יחסית שעשוי ממשטח עבודה אחד שנתמך בעמודים. העניין הבעייתי בפיגומים הללו זה היציבות הפחותה של הפיגומים הללו.

אז אם לא מדובר בעבודה גדולה וגבוהה מאוד, ייתכן שפיגום כזה יוכל להיות מוצלח. עם זאת בביצוע עבודות מורכבות וגדולות, שם אי אפשר יהיה ללכת על פיגומים שהם לא יהיו חזקים במאה אחוז.

ברור אם כן שיש לבחון בדיוק מהי המטרה של הפיגום ולמה הוא עתיד לשמש. רק כך אפשר יהיה לבחור אותו בצורה הכי נכונה והכי טובה.

נציין כאן עוד שמות של פיגומים מסוגים שונים שחשוב להכיר כדי לדעת מה ואיך לבחור בסופו של דבר את הפיגום הכי נכון והכי בטוח לשימוש.

סוגים של פיגומים – 

  • פיגום זקפים.
  • פיגום שלוח.
  • פיגום ממוכן
  • פיגום זיזי.
  • פיגום תלוי.

כשאתם מחפשים פיגומים ניידים להשכרה, חשוב שתכירו את האפשרויות כדי שתבחרו בחכמה את הפיגום הנכון לכם.

Picture of זוזו עבודות עפר
זוזו עבודות עפר

קבוצת עפר קידוחים נהנית ממוניטין של שנים רבות בתחום עבודות עפר וקידוח, האתר שלנו מקשר בין קבלנים או אנשים פרטיים לקבלנים מומחים בתחום המספקים השכרת מחפרונים לכל מטרה בפריסה ארצית.

אנו מספקים מחפרוני בובקט, מיני מחפרון, באגר ועוד רכבים מתקדמים לביצוע שלל עבודות עפר כגון: הריסת מבנים, תמ"א 38, אספקת חומרים לאתרי בניה, קידוחי קרקע, ביסוס מבנים, קידוחי דיפון, כלונסאות ועוד.
תוכלו למצוא אצלנו תשובה לכל שאלה באשר להתאמת עבודות עפר לצרכים שלכם.

בין לקוחותינו ישנם בעלי בתים פרטיים כמו גם קבלנים וחברות בנייה ותעשייה , ולכולם אנו מספקים פתרונות ייחודיים על פי דרישה, כולל בתחום הבנייה האקולוגית.

המנטרה שלנו: פתרון מושלם לכל עבודת עפר בישראל

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!