מחפרון קטן

תוכן עניינים

מחפרון קטןמחפרון קטן מכונה גם מיני מחפרון, מדובר על דגמים מיוחדים אשר נועדו לביצוע עבודות במקומות צפופים ובאתרי בנייה כמו תמא 38 ופינוי ובינוי. מחפרון קטן מציע לנו את אותם התנאים של המחפרון הרגיל, ההבדל העיקרי פה הוא ההבדל בנשיאת המשקל אותו המחפרון יכול לשאת. אם אתם מעוניינים לרכוש או לשכור מחפרון לצורך עבודות עפר, שיפוץ ובנייה כדאי שתכירו את הכלי לעומק.

 

איך הוא בנוי?

מחפרון בשפה עברית תקינה יקרא גם מעמיס דו-כפי. המבנה של מחפרון דומה למבנה סטנדרטי של טרקטור, אך קיימים הבדלים מהותיים בין שני הסוגים. מחפרון נכנס תחת ההגדרה של כלי צמ"ה והוא למעשה מחולק לשלושה חלקים. החלק הקדמי מכונה "יעה קדמי" –  מדובר על כף חפירה עמוקה אשר נועדה לצורכי עבודות עפר והעברת משא. היעה פועלה באמצעות זרועה הידראולית. "הבטן" של המחפרון מכונה טרקטור, הוא החלק המכיל את מפעיל הכלי, תא הנה, המנוע והגלגלים. החלק האחורי הוא המחפר, זרוע המצוידת ביעה אחורי. זרוע זו נועדה לצורך עבודות חפירה קטנות, שבירת קירות ואספלט, הכנה לתשתיות לקווי מים וחשמל ועוד… את היעה הקדמי והאחורי ניתן להחליף בכלים יעודים כמו פטיש אוויר, מקדח ועוד… 

בנוסף, ניתן למצוא מחפרון קטן אשר מתנייד על זחל או על גלגלים. ההבדל הניכר בין שני הסוגים בא לידי ביטוי בגובה המשקל אותו יכול לשאת כל סוג. בעוד שהמחפרון הגלגלי יותר פופולרי, מחפרון זחלי יכול לשאת משקל כבד יותר והוא מתאים למקומות ספציפיים אשר ההתניידות שם יותר מסובכת (מקומות הרריים וכד'). 

 

מי צריך את זה?

מיני מחפרון נועד בכדי להעניק לנו את האפשרות לבצע עבודות תשתית, העברת משא, קדיחה ושבירת קירות במקומות בהם לא ניתן להכניס כלי צמ"ה ייעודי. בעבר מה שעשו היה לפעול באמצעות מענה אנושי, דבר אשר הצריך מאיתנו כוח עבודה גדול יותר וזמן רב התבזבז. היתרון הוא ביצוע עבודות אלו בכל מקום אפשרי, המחפרון יכול אפילו להיכנס למבנים קיימים, לחצרות בתים ולמקומות צרים. דגמים רבים של מחפרונים יציעו לנו גם יכולת תמרון גבוהה, סיבוב של שלוש מאות שישים מעלות, עלייה בקלות על מקומות עם סלעים ואבנים, נסיעה על חצץ, ועבודה בשטח חקלאי. כל מי שנדרש בעבודות שיפוץ ובנייה בבית בין אם הוא קבלן בנייה או אדם פרטי יכול להיעזר במחפרון זה. היתרון הוא שאתם לא חייבים להחזיק ברישיון ייעודי בשביל לשכור את הכלי. חברות השכרה רבות מציעות לנו את האפשרות לשכור גם את הכלי וגם מפעיל אשר ילווה אותנו לכל אורך הזמן אליו נדרש.

איפה שוכרים כלי כזה?

היתרון שיש לכם במקרים כאלו הוא שאתם בעצם לא חייבים לקנות את הכלי בכדי להנות מכל ההטבות של המחפרון. חברות רבות מציעות לנו לשכור את הכלי, עדיף בהרבה מאשר לרכוש במיוחד כאשר אין לנו ידע נרחב בנושא. חשוב לדעת, גם כאשר אתם שוכרים את הכלי מומלץ להכיר את החברה ממנה אתם תקבלו שירות לעומק, יש היום היצע רחב של חברות אשר יציעו לכם שירותים אלו. עשו מחקר לפני שאתם מוציאים כספים, בדקו מה היתרונות והחסרונות של כל חברה עליה אתם שומעים. כמו כן, בחנו מהו התקציב הרלוונטי עבורכם, שימו לב לכל האופציות אשר מוצעות לכם. כיום חברות רבות יציעו לנו אופציה לבחור בין השכרה שעתית ובין השכרה יומית, עליכם לדעת מה משתלם לכם יותר. 

מיני מחפרון קטן

מיני מחפרון קטן

מיני מחפרון הוא כלי עבודה יעיל מאוד עבור עבודות תשתיות ועפר במרכזי ערים, בשטחים בנויים ובאזורים שבהם הגישה מוגבלת או בעייתית עבור מחפרים גדולים. יחד עם זאת, חשוב מאוד להבין כי ההספק של מיני מחפרון יהיה נמוך יותר משל מחפר גדול. אם אתם מחפשים מחפרון חשוב שתדעו שכיום ניתן למצוא סוגים שונים של מיני מחפרון, שמהווה פתרון מצוין עבור עבודות מאוד ספציפיות, באתרים בשטחים שבהם אין אפשרות להשתמש בכלי עבודה גדול יותר.

למה לבחור מיני מחפרון קטן?

אם אתם תוהים למה בעצם כדאי לבחור במיני מחפרון קטן, חשוב שתדעו שגרסת המיני של המחפרון פותחה אחרי לא מעט שנים של שימוש במחפרון בגודל הרגיל. היא פותחה בשל צורך אמיתי שעלה מהשוק הנוגע לצורך לבצע עבודות חפירה וחציבה גם באזורים צפופים שבלתי אפשרי להגיע אליהם עם מחפרון גדול. מיני מחפרון הוא כלי עבודה שיודע כיצד לבצע את העבודות הרלוונטיות גם במקומות צפופים וגם כאשר מדובר על משימות קטנות שעבורן אין צורך במחפרון גדול.

מתי כדאי להשתמש במיני מחפרון?

על אף שמיני מחפרון מהווה כלי יעיל מאוד, אין ספק שצריך לדעת מתי נכון להשתמש בו ומתי לא. גרסת המיני של המחפרון היא בעלת הספק עבודה נמוך יותר ממחפרון בגודל רגיל ועל כן, במהלך יום עבודה מיני מחפרון יבצע כמות עבודה קטנה באופן יחסי למה שהיה יכול לבצע מחפרון גדול. לכן, בכל אזור או שטח שבהם ניתן להשתמש במחפרון רגיל, בהחלט כדאי לבחור בו. אולם, כאשר אין אפשרות להשתמש במחפרון הרגיל בשל שיקולי נגישות ועבירות או כאשר מדובר על משימות קטנות יחסית שבהן אין כדאיות כלכלית לבחור במחפרון גדול.

היכן ניתן לשכור מיני מחפרון?

מיני מחפרון מהווה כלי בקטגוריית הצמ"ה, כלומר: ציוד מכני הנדסי. בהתאם לכך ניתן להשיג אותו אצל חברות מקצועיות המציעות את כל הכלים הללו להשכרה עבור ענף הבנייה והפיתוח. מכיוון שמדובר על כלי עבודה קטן יחסית תוכלו למצוא כיום גם אנשים פרטיים המציעים אותו להשכרה. כמובן שחשוב להבין כי עלות ההשכרה איננה נמוכה ועל כן, יש להשכיר מיני מחפרון בדיוק לכמות מי העבודה הנדרשים לכם ומחברה המציעה את השכרתו במחיר נוח ומשתלם.

כמה עולה השכרת מיני מחפרון?

השכרת ציוד מכני הנדסי באופן כללי היא לא דבר זול. יחד עם זאת, במסגרת העלות של פרויקט שלם מדובר על הוצאה מקובלת ורלוונטית. אם אתם זקוקים למיני מחפרון כדאי שתדעו שעלות ההשכרה שלו יכולה להגיע למאות שקלים ועד אלפי שקלים ליום עבודה. אם מדובר על עבודה שאמורה להימשך פרק זמן משמעותי העלות יכולה להיות גבוהה מאוד. כדאי  מאוד  להזמין את השירות במקביל להשכרת ציוד נוסף שאתם זקוקים לו לפרויקט העומד על הפרק וזאת בכדי שהחברה תעניק לכם מחיר משתלם על כלל הציוד שבחרתם לשכור ממנה.

כיצד בוחרים חברה נכונה להשכיר ממנה מיני מחפרון?

אם חשבתם שסוגיית המחיר על מיני מחפרון היא הדבר היחיד שעליכם לבדוק כאשר אתם מעוניינים לשכור מיני מחפרון כדאי שתדעו שמעבר למחיר, ישנם דברים חשובים שעליכם לוודא טרם אתם בוחרים לשכור מיני מחפרון מחברה כזאת או אחרת כגון: האמינות של החברה, המוניטין שלה, האיכויות של המיני מחפרון שהיא מציעה להשכרה, התחזוקה של כלי העבודה, היצרן שלו, שנת הייצור שלו ועוד. כמו כן, יש לקבל המלצות על חברה טרם בוחרים בה.

Picture of זוזו עבודות עפר
זוזו עבודות עפר

קבוצת עפר קידוחים נהנית ממוניטין של שנים רבות בתחום עבודות עפר וקידוח, האתר שלנו מקשר בין קבלנים או אנשים פרטיים לקבלנים מומחים בתחום המספקים השכרת מחפרונים לכל מטרה בפריסה ארצית.

אנו מספקים מחפרוני בובקט, מיני מחפרון, באגר ועוד רכבים מתקדמים לביצוע שלל עבודות עפר כגון: הריסת מבנים, תמ"א 38, אספקת חומרים לאתרי בניה, קידוחי קרקע, ביסוס מבנים, קידוחי דיפון, כלונסאות ועוד.
תוכלו למצוא אצלנו תשובה לכל שאלה באשר להתאמת עבודות עפר לצרכים שלכם.

בין לקוחותינו ישנם בעלי בתים פרטיים כמו גם קבלנים וחברות בנייה ותעשייה , ולכולם אנו מספקים פתרונות ייחודיים על פי דרישה, כולל בתחום הבנייה האקולוגית.

המנטרה שלנו: פתרון מושלם לכל עבודת עפר בישראל

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!