מחפרון קטן

תוכן עניינים

מחפרון קטןמחפרון קטן מכונה גם מיני מחפרון, מדובר על דגמים מיוחדים אשר נועדו לביצוע עבודות במקומות צפופים ובאתרי בנייה כמו תמא 38 ופינוי ובינוי. מחפרון קטן מציע לנו את אותם התנאים של המחפרון הרגיל, ההבדל העיקרי פה הוא ההבדל בנשיאת המשקל אותו המחפרון יכול לשאת. אם אתם מעוניינים לרכוש או לשכור מחפרון לצורך עבודות עפר, שיפוץ ובנייה כדאי שתכירו את הכלי לעומק.

 

איך הוא בנוי?

מחפרון בשפה עברית תקינה יקרא גם מעמיס דו-כפי. המבנה של מחפרון דומה למבנה סטנדרטי של טרקטור, אך קיימים הבדלים מהותיים בין שני הסוגים. מחפרון נכנס תחת ההגדרה של כלי צמ"ה והוא למעשה מחולק לשלושה חלקים. החלק הקדמי מכונה "יעה קדמי" –  מדובר על כף חפירה עמוקה אשר נועדה לצורכי עבודות עפר והעברת משא. היעה פועלה באמצעות זרועה הידראולית. "הבטן" של המחפרון מכונה טרקטור, הוא החלק המכיל את מפעיל הכלי, תא הנה, המנוע והגלגלים. החלק האחורי הוא המחפר, זרוע המצוידת ביעה אחורי. זרוע זו נועדה לצורך עבודות חפירה קטנות, שבירת קירות ואספלט, הכנה לתשתיות לקווי מים וחשמל ועוד… את היעה הקדמי והאחורי ניתן להחליף בכלים יעודים כמו פטיש אוויר, מקדח ועוד… 

בנוסף, ניתן למצוא מחפרון קטן אשר מתנייד על זחל או על גלגלים. ההבדל הניכר בין שני הסוגים בא לידי ביטוי בגובה המשקל אותו יכול לשאת כל סוג. בעוד שהמחפרון הגלגלי יותר פופולרי, מחפרון זחלי יכול לשאת משקל כבד יותר והוא מתאים למקומות ספציפיים אשר ההתניידות שם יותר מסובכת (מקומות הרריים וכד'). 

 

מי צריך את זה?

מיני מחפרון נועד בכדי להעניק לנו את האפשרות לבצע עבודות תשתית, העברת משא, קדיחה ושבירת קירות במקומות בהם לא ניתן להכניס כלי צמ"ה ייעודי. בעבר מה שעשו היה לפעול באמצעות מענה אנושי, דבר אשר הצריך מאיתנו כוח עבודה גדול יותר וזמן רב התבזבז. היתרון הוא ביצוע עבודות אלו בכל מקום אפשרי, המחפרון יכול אפילו להיכנס למבנים קיימים, לחצרות בתים ולמקומות צרים. דגמים רבים של מחפרונים יציעו לנו גם יכולת תמרון גבוהה, סיבוב של שלוש מאות שישים מעלות, עלייה בקלות על מקומות עם סלעים ואבנים, נסיעה על חצץ, ועבודה בשטח חקלאי. כל מי שנדרש בעבודות שיפוץ ובנייה בבית בין אם הוא קבלן בנייה או אדם פרטי יכול להיעזר במחפרון זה. היתרון הוא שאתם לא חייבים להחזיק ברישיון ייעודי בשביל לשכור את הכלי. חברות השכרה רבות מציעות לנו את האפשרות לשכור גם את הכלי וגם מפעיל אשר ילווה אותנו לכל אורך הזמן אליו נדרש.

איפה שוכרים כלי כזה?

היתרון שיש לכם במקרים כאלו הוא שאתם בעצם לא חייבים לקנות את הכלי בכדי להנות מכל ההטבות של המחפרון. חברות רבות מציעות לנו לשכור את הכלי, עדיף בהרבה מאשר לרכוש במיוחד כאשר אין לנו ידע נרחב בנושא. חשוב לדעת, גם כאשר אתם שוכרים את הכלי מומלץ להכיר את החברה ממנה אתם תקבלו שירות לעומק, יש היום היצע רחב של חברות אשר יציעו לכם שירותים אלו. עשו מחקר לפני שאתם מוציאים כספים, בדקו מה היתרונות והחסרונות של כל חברה עליה אתם שומעים. כמו כן, בחנו מהו התקציב הרלוונטי עבורכם, שימו לב לכל האופציות אשר מוצעות לכם. כיום חברות רבות יציעו לנו אופציה לבחור בין השכרה שעתית ובין השכרה יומית, עליכם לדעת מה משתלם לכם יותר. 

אולי יעניין אתכם גם...

Open chat