מחיר יום עבודה בובקט

תוכן עניינים

מחיר יום עבודה בובקטמחיר יום עבודה בובקט

ביצוע עבודות באתרי בנייה שונים בין אם הם קטנים ובין אם הם גדולים, מחייב שימוש בכלים וכן בציוד מסוגים שונים. כאשר מדובר על אתרי בנייה קטנים, כלי העבודה הנפוץ והרלוונטי ביותר באתר הוא הבובקט. מרבית הבובקטים אם לא כולם מבצעים עבודות זהות או דומות, כאשר ההבדל בין הבובקטים השונים הוא בעיקר הגודל שלהם. אם אתם תוהים אודות מחיר יום עבודה בבובקט, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

מה זה בכלל בובקט?

בובקט הוא מיני מעמיס או שופל קטן בשפה עממית יותר. הבובקט מגיע עם כף העמסה אשר תפוסה בין שתי זרועות שמחוברות לגוף של הבובקט משני הצדדים של תא הנהג. מדובר בעצם על כלי כבד אך יחד עם זאת קטן מאוד וקומפקטי הרלוונטי לצורך ביצוע עבודות נקודתיות כגון: פינוי פסולת לאתר בנייה, פיזור ושינוע של אדמה למרחקים קצרים ובהיקפים קטנים באופן יחסי וכדומה. על אף שהבובקט הוא כלי עבודה שמשתמשים בו כבר שנים רבות, בשנים האחרונות הוא הפך להיות פופולארי אפילו יותר וזאת בשל המורכבות של ביצוע עבודות הבנייה.

מתי יש צורך להשתמש בבובקט?

על אף שמדובר על כלי עבודה יעיל מאוד וקומפקטי, חשוב מאוד לדעת שלא כדאי להשתמש בו בכל סוג של עבודה ובכל סוג של אתר הבנייה. ניתן לומר כי הכלל הוא כי מדובר על כלי עבודה רלוונטי בכל אתר בנייה שבו בלתי אפשרי להגיע עם שופל וכל עוד הנפח של העבודה לא מצדיק נוכחות של שופל באתר.  אם מדובר על אתר בנייה שניתן להשתמש בו בשופל הרי שאין ספק שכדאי לבחור בו על פני בובקט שכן, שופל יכול להעמיס בסבב אחד מה שהבובקט מעמיס במספר סבבים. יחד עם זאת באתרי בנייה שבהם בלתי אפשרי להכניס שופל מכל סיבה באשר היא, הבובקט חיוני ביותר.

היכן ניתן להשיג בובקט?

בישראל כיום ניתן למצוא לא מעט קבלני עפר ותשתיות ולא מעט מהם יש גם בובקט שהם נעזרים בו בפרויקטים שונים שהם מנהלים. יחדד עם זאת, ישנם קבלנים רבים שאינם מחזיקים כלי עבודה כבדים והם בוחרים לשכור אותם בהתאם לצורך ולפרויקט. עלות ההשכרה של בובקט יכולה להגיע גם למאות ואלפי שקלים ליום עבודה ועל כן יש לתכנן את העבודה בצורה מדויקת וחכמה.

כמה יעלה לכם בובקט ליום?

קביעת המחיר של השכרת בובקט ליום מתבצעת על פי אמות מידה סטנדרטיות לחלוטין. על המחיר משפיעות אמות המידה המדוברות כגון: אורך זמן ההשכרה, האם הבובקט מושכר יחד עם הנהג או שלא, סוג העבודה הנדרשת, המרחק של האתר מהמקום שבו מצוי הבובקט ועוד. פרמטר נוסף שעלול להשפיע על מחיר הבובקט היא מרחק אתר הבנייה שבו יוסק הבובקט מאתרי בנייה אופציונאליים אחרים. מחיר ההגעה לאתר בנייה יתחלק במספר ימי עבודה שהבובקט עבד ועל כן, ככל שזמן העבודה ארוך יותר כך המחיר של יום העבודה ירד.

כמות הכלים שמשכירים מהקבלן

כמו כן, פרמטר נוסף שמשפיע על המחיר של השכרת בובקט ליום היא כמות הכלים המושכרים מאותו קבלן. אפ מדובר על השכרה של כלי אחד לזמן קצר המחיר יהיה בוודאי שונה מהמחיר של השכרת מגוון כלים מאותו קבלן לעבודות בנייה באתר אחד או בכמה אתרי בנייה. כמובן שחשוב מאוד לשכור את הבובקט רק מקבלן אמין מקצועי שגם יודע כיצד לתפעל את הכלי בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות. בכדי שכלי העבודה המדוברת יתפקד בצורה האיכותית, היעילה והטובה ביותר יש לשכור אותו בצורה נכונה ומהטובים ביותר בתחום.

אולי יעניין אתכם גם...

Open chat