השכרת בובקט 

תוכן עניינים

השכרת בובקט בובקט הוא אחד הכלים הנפוצים ביותר שנראה בענף הבנייה, לכלי זה יש מגוון רחב של יתרונות, אך גם חסרונות. רבים מתלבטים מה עדיף, לשכור בובקט או לרכוש אחד. חשוב להדגיש כי הבחירה היא מאוד תלויה בכם ובמה אתם עוסקים. לפני שאתם שוכרים בובקט כדי שתכירו את הכלי יותר לעומק, ככה העבודה איתו תהיה לכם הרבה יותר זורמת.

 

השכרת בובקט 

בובקט הוא כלי צמ"ה אשר על ידי שופל קטן מבצע את עבודותיו. חלקו הקדמי של הכלי ניתן להחלפה בהתאם לסוג העבודה הנדרשת, והכלי עצמו בעל מימדים קטנים בדרך כלל. לבובקט תפקידים שונים בתחום הבנייה כמו העברת פסולת, פינוי, פיזור ושינוע אדמה למרחקים קצרים, משימות תשתית ועפר ועוד… בובקט מתאים גם למי שרוצה לבצע שיפוץ בבית באופן פרטי, גם לקבלני שיפוצים, לקבלני בניין ולכל אדם אשר נדרש בעבודות מסוג זה. שימוש בבובקט מתאים בעיקר לאזורים צפופים וקטנים, אפילו ניתן להשתמש בתוך הבית עצמו אך יש לוודא שעומס המשקלים לא פוגע בריצוף המבנה. יש לשים לב מתי השימוש בבובקט נכון ומתי לא, לעיתים הרי נוכל להגיע לעומסים אשר המכשיר אינו יכול לשאת וכלי עבודה אחרים יהיו עדיפים. 

 

הסיבה לשמה אנו מעדיפים לשכור בובקט ולא לרכוש אחד הם דבר ראשון עניין של הוצאות חכמות. אם כמובן אתם משתמשים בכלי זה באופן יומי אולי עדיף לכם לרכוש כלי יד שנייה. עם זאת, עליכם לקחת בחשבון את כל העלויות הנלוות לרכישת הכלי. בובקט חדש יחסית יעלה לנו כמעט 100,000 ש"ח, המחיר ללא עוד הוצאות כמו תשלום עבור מפעיל, הובלות וכד'…כאשר אנו שוכרים בובקט אנו נוכל גם לשכור את שירותיו של מפעיל מטעם חברת ההשכרה.

השכרת בובקט – יתרונות

היתרון הראשי של בובקט יבוא לידי ביטוי ביכולת התמרון שלו, מדובר על כלי קומפקטי אשר יכול להסתובב בשלוש מאות שישים מעלות. הבובקט מהווה לנו פיתרון מושלם לעבודות העמסה ושינוע בתוך אתרי בנייה צפופים כמו תמא, פינוי בינוי וכן הלאה… מבעד לגודל שלו עוד יתרון שיש לנו הוא היצע רחב של הצעות השכרה. חברות השכרה רבות מבינות את הצורך בשימוש בכלי זה ומציעות לנו מחירים אטרקטיביים, ואם זה לא מספיק ניתן גם לשכור את שירותיו של מפעיל מקצועי לפי שעה או לפי יום.

ראו גם: כל מה שצריך לדעת על בובקט להשכרה.

 

השכרת בובקט – חסרונות

החיסרון הבולט ביותר של בובקט יהיה במשקלים אותם הוא יכול להעמיס לעומת כלי צמ"ה אחרים. מכיוון שמדובר על כלי קטן יחסית, עומס המשקל אותו נוכל להעמיס יהיה די מוגבל. אם נשווה את הבובקט לשופל נראה עד כמה ההבדל קריטי. לכן, הפיתרון שלכם לעקוף את החיסרון הזה הוא על ידי בחירת דגם חזק של בובקט או חילוק העבודה באופן מתאים למשקלים אותם הוא יכול לשאת.

 

השכרת בובקט – מהם הגורמים המשפיעים על מחיר ההשכרה?

הגורמים אשר ישפיעו על המחיר אותו תשלמו הם בהתאם למרחק בו אתם נמצאים, מחיר הובלה, האם אתם שוכרים לפי שעה או לפי יום, סוג הדגם והאם אתם נעזרים בשירותיו של מפעיל מטעם חברת ההשכרה. כפי שכבר הבנתם, יש לכם את הבחירה בין השכרה שעתית או יומית. המחירים כמובן שונים, כאשר אנו נשכור בובקט לפי שעה אנו נשלם בסביבות ה-200 שקל פלוס מינוס, אם נשכור את הבובקט ליום עבודה אנו נשלם בסביבות ה-1,000 ש"ח. כמובן שיותר משתלם לשכור ליום, אך הכל תלוי בשימוש שלכם ובמפעיל.

השכרת בובקט קטןהשכרת בובקט קטן

בובקט מהווה את אחד המכשירים שמשמשים עבור עבודות הנדסיות בשטח. הבובקט דומה לטרקטור קטן והוא יכולת לבצע עבודות העמסה וחפירה. היתרון של הכלי המדובר הוא ללא ספק הגודל שלו. בשל העובדה שמדובר על בובקט קטן, הרי שהוא יכול להיכנס גם לשטחים צפופים אשר טרקטור גדול לא יכול להיכנס אליהם. השליטה בבובקט חייבת להתבצע בצורה מדויקת וכן נדרשים הבנה וניסיון בעבודות מהסוג המדובר.

מתי יש צורך להשתמש בבובקט קטן?

ישנם כלי עבודה שונים המשמשים עבור עבודות שטח. כלי הרכב מהווים חלק בלתי נפרד מהכלים הללו ואחד הכלים הנדרשים עבור העבודות הללו הוא הבובקט. בובקט קטן יכול לתת פתרונות שונים לעבודה בשטחים קטנים אך הוא יכול להיות רלוונטי גם לעבודות נקודתיות בפרויקטים שונים שמתבצעים במרחב גדול. ברגע שיש צורך להזיז אדמה, סלעים ועוד ומעוניינים שהעבודה תתבצע בצורה ספציפית ומדויקת, מדובר על הכלי הטוב ביותר לעבודה מהסוג. הבובקט יכול לתת פתרונות שטח שכלים אחרים לא יכולים לספק.

האם יש אפשרויות נוספות מלבד השכרת בובקט?

קבלנים ואנשי מקצוע אשר עובדים עם בובקט בצורה קבועה או יומיומית יעדיפו להחזיק בכלי משלהם. לעומת זאת, אנשי מקצוע שלא משתמשים בכלי באופן תדיר, מדובר על הוצאה כספית שאיננה נדרשת. במקום לקנות ניתן לשכור את כלי העבודה בהתאם לצורך. שירותי השכרה הם שירותים נוחים מאוד והם מבטיחים כלים איכותיים ושמורים היטב. הם זמינים ברגע שיש צורך להתחיל בעבודה ועל כן השכרת הבובקט מהווה בהחלט אופציה נהדרת לכל אדם שזקוק לבובקט עבור עבודה כזאת או אחרת.

עשוי לעניין אתכם: בובקט מחיר.

מי יכול להפעיל בובקט?

חשוב מאוד לדעת כי רק אנשים בעלי רישיון מתאים יכולים להפעיל את הבובקט, מי שלא הוכשר להפעיל את הכלי המדובר לא יכול להפעיל את הכלי. לכן, אם אתם שוכרים רק את הבובקט חשוב מאוד שתבחרו בשירותיו של איש מקצוע שיודע כיצד להפעיל את הבובקט בצורה הטובה ביותר בהתאם לעבודה העומדת על הפרק, בהתאם לאופי של כלי העבודה ועוד. כמובן שחשוב מאוד לבחור במפעיל מקצועי ובעל המלצות.

 

ההבדלים בין בובקט קטן לבובקט גדול?

אם אתם תוהים מהו בעצם ההבדל בין בובקט קטן לבובקט גדול כדאי שתדעו שרוחבו של הכלי הקטן הוא לא יותר ממטר אחד ועל כן הוא יכול להיכנס לשטחים שונים וגם לאזורים צפופים. הגודל הוא ללא ספק היתרון של הכלי והוא זה שמאפשר לו לבצע גם עבודות תיקונים בשטחי מגורים וגם פרויקטים נקודתיים במינימום הפרעה לאנשים שמתגוררים בסביבה. הודות למשקל הקטן של הבובקט הקטן מאפשר לו להכניס אותו למבנים שונים ולבצע עבודות כגון: פיזור חצץ על גגות ועוד.

חיסכון כלכלי באמצעות שימוש בבובקט

בכל הנוגע לעבודות שונות בשטח, אחד הדברים שחשוב מאוד להיות מודעים אליו הוא המחיר של העבודה. המחיר נגזר ממרכיבים רבים ובכדי לחסוך בעלויות בלי להתפשר על איכות העבודה ובלי לסכן אף אחד, כדאי כיום לבחור בבובקט קטן אשר ניתן לבצע בו את העבודה בצורה יעילה ולחסוך בהכנסת כלים כבדים יותר ויקרים יותר לשטח. כמו כן ניתן  לחסוך בפעולות פתיחת השטח. בכדי להצליח להכניס טרקטור רגיל לגינה בשטח פנוי, כדאי לפתוח את הכניסה למקום ולא להרוס את מה שכבר נעשה. מדובר על פעולה שהיא גם יקרה וגם לא נוחה ועל כן בהחלט ניתן לחסוך אותה על ידי בחירה בבובקט.

אם החלטתם לשכור בובקט, בדקו את כל הפרמטרים שחשוב לבחון טרם אתם בוחרים את החברה ממנה תשכירו את הבובקט וזאת בכדי שהוא יענה על מטרותיו בצורה הטובה ביותר.

ראו גם: השכרת מכבש, מחיר השכרת שרוולים לפינוי פסולת.

 

בובקט להשכרהכל מה שצריך לדעת על בובקט להשכרה

אם אתם בתהליך בנייה או שיפוץ, או שאתם אנשי מקצוע בתחום בוודאי שמעתם על כלי העבודה המכונה בובקאט. בתחום הבנייה ישנם מגוון כלי עבודה המשמשים את הפועלים לצרכים שונים ומגוונים. הבובקט נחשב חלק מקבוצה של ציוד מכני הנדסי. בובקט הוא כלי עבודה, מכשיר הנדסי שימושי לסביבות של אתרי בנייה הדורשות עבודות עפר, הכנת תשתיות או עבודות חפירה לפני הנחת יסודות והתחלת תהליך הבנייה. הבובקט מגיע לרוב עם כף להעמסה המחוברת באמצעות שתי זרועות אל גוף המכונה, משני הצדדים של תא הנהג.

 

בעברית, בובקט נקרא מחפרון משום שהוא משמש בעיקר לעבודות חפירה. השם הנפוץ בובקט הוא שם של מותג אמריקאי מוכר בתחום המייצר כלים כבדים לעבודה, שהפך לשמו המוכר של הכלי. באמצעות הבובקט תוכלו לחפור בורות באתר הבנייה בקלות וביעילות רבה בהרבה מעבודה ידנית. הבובקט נחשב כלי עבודה מאד נפוץ כשמדובר באתר בנייה קטנים, הוא מכונה גם מיני מעמיס או שופל קטן. בישראל עושים שימוש במכשיר הבובקט כבר כמה עשורים, כאשר בשנים האחרונות ככל שיש יותר עבודות באזורים עירוניים וצפופים השימוש בו עולה, בעיקר על ידי קבלנים בתחום עבודות העפר. הבובקט דומה במראהו לטרקטור הרגיל שכולנו מכירים, כשבמקום כף גדולה יש לו כלי לחפירה.

 

מתי משתמשים בבובקט?


הבובקט משמש לעבודות עפר, חפירה, פיתוח תשתיות, פינוי פסולת ועוד באתרי בנייה שונים. היתרון הגדול של בובקט להשכרה הוא שהוא מגיע במספר גדלים ולכן יכול להתאים גם לאזורים בהם מרחב העבודה הוא צר או קטן. כשנדרשת עבודה עדינה יותר אפשר לברר על מיני בובקט להשכרה. סוג זה מתאים לרוב לעבודות קטנות כמו עבודות בנייה, עפר או גינה בשטחים קטנים שאינם דורשים או מאפשרים שימוש בכלים גדולים כמו טרקטורים, מחפרונים וכדומה. בארץ כמעט בטוח שנתקלתם בבובקט בעבודות כביש שונות. צריך לקחת בחשבון כמובן שישנן עבודות שאינן מתאימות לשימוש בבובקט, לדוגמה אם נדרשת עבודה העמסה משמעותית יתכן ועדיף יהיה להשתמש בשופל על פני בובקט. הבובקט יכול לשאת פחות חומרים, והכף שלו קטנה יותר.
באמצעות הבובקט ניתן ליישם מגוון עבודות הכנה ובנייה כמו:

  • הריסת מבנים קטנים
  • חפירה של תעלות
  • הריסת קירות
  • שבירת דרכי אספלט
  • פינוי פסולת מועטה

ראו גם: מחיר בובקט.

איזה סוגים של בובקט להשכרה יש?


מכשירי הבובקט מתחלקים בגדול לשני סוגים עיקריים, בובקט רגיל ומיני בובקט או בובקט קטן. בתוך החלוקה הזו ישנם גדלים שונים, לדוגמה בובקט ברוחב גחון של 70 ס"מ או של 90 ס"מ, ואפשר לקבל אותם עם מחפרון לצורכי חפירה או עם מעמיס לצורכי העמסה.

 

 

האם צריך רישיון מיוחד לשימוש בבובקט?


בובקט דורש שימוש על ידי נהג מוסמך בלבד, כשזה שהוא בעל רישיון על פי חוק לנהיגה במה שמכונה לרוב מכונה ניידת. כדי לקבל רישיון מסוג זה, צריך הנהג להיות קודם כל בעל רשיון לנהיגה בטרקטור מדרגה אחת, או להחזיק ברישיון נהיגה מדרגה B ומעלה בשילוב קורס לנהיגה במכונות ניידות במרכז שאושר על ידי משרד התחבורה להכשרה זו.


היכן אפשר להשיג בובקט להשכרה?


בישראל ישנם קבלני עבודות עפר שלרוב מחזיקים בכלי זה לשימושים שלהם ואף משכירים את הכלי, כמו כן ישנן חברות שתחום עיסוקן הוא השכרת ציוד ומכשור כבד לתחום הבנייה.


מה המחיר של בובקט להשכרה?


עלות ההשכרה של בובקט משתנה בהתאם לכמות הימים הנדרשת, לגודל ולתופסות הנדרשות ויכולה להתחיל ממאות שקלים ליום עבודה ועד אלפי שקלים, לכן חשוב לתכנן מתי משלבים את הכלי בתוכנית העבודה הכללית כדי לא להחזיק אותו לשווא בעלות מיותרת.

עשוי לעניין אתכם: השכרת מיני מחפרון, עבודות עפר בצפון.

Picture of זוזו עבודות עפר
זוזו עבודות עפר

קבוצת עפר קידוחים נהנית ממוניטין של שנים רבות בתחום עבודות עפר וקידוח, האתר שלנו מקשר בין קבלנים או אנשים פרטיים לקבלנים מומחים בתחום המספקים השכרת מחפרונים לכל מטרה בפריסה ארצית.

אנו מספקים מחפרוני בובקט, מיני מחפרון, באגר ועוד רכבים מתקדמים לביצוע שלל עבודות עפר כגון: הריסת מבנים, תמ"א 38, אספקת חומרים לאתרי בניה, קידוחי קרקע, ביסוס מבנים, קידוחי דיפון, כלונסאות ועוד.
תוכלו למצוא אצלנו תשובה לכל שאלה באשר להתאמת עבודות עפר לצרכים שלכם.

בין לקוחותינו ישנם בעלי בתים פרטיים כמו גם קבלנים וחברות בנייה ותעשייה , ולכולם אנו מספקים פתרונות ייחודיים על פי דרישה, כולל בתחום הבנייה האקולוגית.

המנטרה שלנו: פתרון מושלם לכל עבודת עפר בישראל

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!