קידוח כלונסאות

תוכן עניינים

פרויקט בניה הוא פרויקט המתבצע בתהליכים, הדורשים חיבור וסינרגיה בין מספר בעלי מקצוע, אשר פעולותיהם תלויות זו בזו ומהוות את יצירת הבסיס למבנה. תהליך הנעת הפרויקט מתחיל בשירותיו של מודד מוסמך אשר מבצע את מדידות המגרש ומספק נתונים מפורטים ומפה של הקרקע על כלל המאפיינים שלה. מפה זו תשמש כמסמך נלווה ומחייב להגשת בקשת היתר בניה ותכלול את גבולות המגרש ומיקום מדויק של המבנה בתוכו.

לאחר קבלת ההיתרים ישוב צוות המדידה אל המגרש ויסמן לקבלן הבינוי ולעובדיו את שטח הבנייה ומיקומו באמצעות קידוח והצבת כלונסאות. סימון המגרש באמצעות כלונסאות מחייב ליווי של מודד שטח מומחה, כאשר העבודה היא עבודה מקצועית המחברת בין מאפייני הקרקע ומידותיה להיתר הבנייה וליישום בפועל.

מהן כלונסאות 

כלונסאות הן כלי בידי מודד שטח, לסימון תוואי הבנייה ולקיבוע המבנה אל הקרקע. הכלונסאות הן למעשה עמודים , אשר חלקם התחתון מקבוע בעומק הקרקע וחלקם העליון נותר חיצוני מעל פני הקרקע ומשמש לקיבוע באמצעות חיבור ליסודות המבנה.

כלונסאות מיושמות ומוטמעות בנקודות אסטרטגיות על גבי הקרקע, בעומק ובמיקומים המהווים את מפת הדרכים עבור עובדי הבניין בפרויקט. על מנת להבטיח רמת דיוק גבוהה, יציבות מבנית ולמנוע תזוזה, הצבת הכלונסאות מתבצעת באמצעות קידוח בקרקע וייצוב מוחלט שלהן בתוכה בשיטות שונות.

לפני ביצוע קידוח כלונסאות מתקיים תהליך מדידת שטח המהווה את בסיס המידע להיבט התכנוני, ומביא מידע מדויק הנוגע לעומק הקרקע, צפיפות, אחוזי לחות, קיום אלמנטים, מעברים של תשתיות בקרקע ומידע רב נוסף, המשמש לתכנון הבנייה תחת עקרונות של בטיחות, יציבות ועמידות. בהתאם למידע זה נקבעות הנקודות לסימון גבולות המבנה בקרקע, וכן סוג הקידוח הנדרש לייצוב הכלונסאות.

Building construction

סוגי כלונסאות וקידוחי כלונסאות 

קיימים מספר סוגים של כלונסאות וכן סוגי קידוח שונים להצבתם.

סוגי הכלונסאות מתייחסים לעומק הקידוח ולמאפייני התמיכה של הכלונסאות. בין סוגי הכלונסאות:

כלונס קצה– להחדרה עמוקה עד לשכבת הבסיס הנוקשה של הקרקע, לקרקעות בעלי יציבות פחותה ולצורך בתמיכה חזקה במבנה.

כלונס חיכוך/כלונס צף– להחדרה חלקית בקרקעות בעלות עומק חריג, ולתמיכה בתכנון הנדסי הנשענת על כוח החיכוך עם הקרקע.

כלונס דיפון– לפרויקטים גדולים ומורכבים בעלי צרכי תמיכה ייחודיים, לחיזוק דפנות של קירות תומכים, למניעת קריסת האדמה אל בורות חפירה גדולים ולייצוב מלא של מבנים בעלי מאפייני עומס חריגים.

שיטות הקידוח והטמעת הכלונסאות משתנות אף הן, ומבוצעות במספר טכניקות מובילות, בהתאמה לצורך:

קידוח בנטוניט- שיטת קידוח קרקעות בעלות ריכוז חול גבוה או קרקעות המועברות מעל מי תהום, בעלות סיכון לקריסה של בורות הקידוח בשל המאפיינים הללו. שיטת הקידוח כוללת הזרמת בטון ייחודי אשר הופך את הקרקע לסמיכה ויציבה יותר, ומאפשרת קידוח מדויק, חסכוני ומשמר את יציבות בורות הקידוח והכלונסאות.

קידוח מיקרופייל – לאדמה סלעית או קרקע חרסית בעלת ריכוז נמוך של מי תהום, המתאפיינת ביובש ונוקשות. קרקע כזו מצריכה קידוח מדויק ללא חפירה, כאשר הקידוח המדויק בטכנולוגיה הפועלת על מהירות לצורך ביצוע הקידוח המקומי ללא פגיעה בתשתיות הקרקע.

קידוח CFA – קידוח עמוק המותאם לקרקע שאינה יציבה, ומבוצע באמצעות מקדח ספיראלי אשר יוצר בור בהיקף מדויק לצרכי הטמעת הכלונסאות, ביצוע יציקת בטון לעומק הבור והחדרת הכלונסאות לבטון הרטוב בעודו גמיש לעבודה. שיטה מתקדמת לקידוח כלונסאות המספקת מענה לבעיות קרקע מורכבות ומאפשרת ייצוב והקמת יסודות חזקים במיוחד.

סוג הכלונסאות, סוג הקידוח ואופן היישום נקבעים על ידי מודד שטח מוסמך בהתאם למאפייני הקרקע והמבנה. קידוח כלונסאות מחייב עבודה מקצועית וניסיון רב, לצד פיקוח המודד ובקרה על כל שלבי התכנון והיישום של העבודה.

Picture of זוזו עבודות עפר
זוזו עבודות עפר

קבוצת עפר קידוחים נהנית ממוניטין של שנים רבות בתחום עבודות עפר וקידוח, האתר שלנו מקשר בין קבלנים או אנשים פרטיים לקבלנים מומחים בתחום המספקים השכרת מחפרונים לכל מטרה בפריסה ארצית.

אנו מספקים מחפרוני בובקט, מיני מחפרון, באגר ועוד רכבים מתקדמים לביצוע שלל עבודות עפר כגון: הריסת מבנים, תמ"א 38, אספקת חומרים לאתרי בניה, קידוחי קרקע, ביסוס מבנים, קידוחי דיפון, כלונסאות ועוד.
תוכלו למצוא אצלנו תשובה לכל שאלה באשר להתאמת עבודות עפר לצרכים שלכם.

בין לקוחותינו ישנם בעלי בתים פרטיים כמו גם קבלנים וחברות בנייה ותעשייה , ולכולם אנו מספקים פתרונות ייחודיים על פי דרישה, כולל בתחום הבנייה האקולוגית.

המנטרה שלנו: פתרון מושלם לכל עבודת עפר בישראל

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!