סגירת מרפסות בשוהם

תוכן עניינים

אין בית בלי מרפסת, כך אומרים. הכוונה היא כמובן לא לכך שאין בתים ללא מרפסת, אלא שבית ללא מרפסת הוא אינו בית שלם ועל כך אי אפשר להתווכח לפחות לא במציאות האקלימית הישראלית. אלא שמרפסת שמש יכולה להיחשב גם כשטח מבוזבז, בעיקר לאור העובדה שניתן להשתמש בה אך ורק במהלך עונת הקיץ. כבר באמצע הסתיו, הופכת המרפסת למקום לא נעים לשבת בו ולבטח לאורך החורף כולו ואף מעט אל תוך האביב. הפתרון? סגירת מרפסת. מהן האפשרויות העומדות בפניכם לביצוע סגירת מרפסות בשוהם? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

מה זה בעצם סגירת מרפסת?

ובכן, בניגוד לתפיסה הרווחת, סגירת מרפסת לא חייבת לכלול את המרפסת כולה והיא לא חייבת להתבצע במטרה להפוך את המרפסת לחדר ככל חדר בדירה. סגירת מרפסת היא למעשה יצירת חלל סגור בחלק משטח המרפסת או על שטח המרפסת כולה. חלל סגור זה יכול להיות אטום לחלוטין כך שהמרפסת הופכת לחדר ככל חדר, או שהוא יכול להתבסס על סגירת אלומיניום עם זכוכית כדי לשמר את האפקט של מרפסת שמש, אבל ליהנות מהגנה גם במהלך עונת החורף. הגנה זו לכשעצמה מאפשרת לנו לעשות במרפסת שימושים רבים שלא יכולנו לעשות בה כשהייתה פתוחה ובכלל זה התקנת מערכות חשמל, הוספת ריהוט, הוספת אמצעי אחסון וכדומה.

 

מהם סוגי הסגירות שניתן לבצע?

במסגרת מהלך של סגירת מרפסות בשוהם תוכלו לבצע סגירה של המרפסת בביתכם בכל היקף ובכל תצורה שתבחרו. סגירות מרפסת לחדר מבוצעות בדרך כלל באמצעות מודלים של בנייה קלה, קרי באמצעות פאנלים מבודדים או עץ, אם כי ניתן לבצע סגירה "כבדה" באמצעות בלוקים על מנת להפוך את המרפסת לחלק אינטגרלי ובלתי נפרד משלד המבנה. במקרים אלה, המטרה היא כמובן להפוך את המרפסת לחדר לכל דבר ועניין ולמעשה במהלך כזה מבטלים את האפקט של מרפסת שמש או של מרחב חוץ בתוך הבית. אפשרות נוספת שעומדת לרשותכם היא האפשרות של סגירת שמש למרפסת. סגירה זו מבוצעת באמצעות קונסטרוקציית אלומיניום עליה מותקנות זגוגיות עבות בכדי להפוך את המרפסת למעין חממה. המטרה של סגירה זו היא לא להפוך את המרפסת לחדר, אלא לשמר את אפקט מרפסת השמש, רק במסגרת סגורה ואטומה, שתאפשר שימוש במרפסת גם בעונת החורף ותאפשר יתרונות נוספים כמו מיזוג שטח המרפסת. בהזמנת שירות סגירת מרפסות בשוהם, תוכלו להזמין סגירה של המרפסת כולה או שתוכלו לסגור חלק ממנה ולהשאיר חלק אחר פתוח, כך שתוכלו ליהנות מכל העולמות – גם מרפסת שמש פתוחה תחת כיפת השמים וגם מרפסת שמש סגורה, שתעמוד לרשותכם לכל אורך השנה.

 

האם נדרש היתר בניה?סגירת מרפסות בשוהם

התשובה היא בדרך כלל כן. סגירת מרפסות בשוהם הוא מהלך שמשפיע כמובן על המרחב הציבורי ולכן נדרש היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעירייה. כמו כן, חשוב לדעת שלאחר שביצעתם סגירת מרפסת, הופך השטח הסגור והמקורה במרפסת לשטח בר חיוב ארנונה ועליכם לצפות להעלאת סכום הארנונה החודשית שאתם משלמים לעירייה, בהתאם להיקף תוספת הסגירה שביצעתם.

 

מי מבצע את הסגירה?

סגירת מרפסות בשוהם יכולה להתבצע על ידי שלושה גורמים שונים: גורם מקצועי המתמחה בעבודות אלומיניום, גורם מקצועי המתמחה בבנייה קלה ו/או בשיפוצים, או גורם מקצועי המתמחה בסגירת מרפסות. האופציה הראשונה מתאימה למקרה הספציפי של סגירה שקופה באמצעות קונסטרוקציית אלומיניום. האופציה השנייה מתאימה לכל סוג של סגירת מרפסת והאופציה השלישית היא האופציה הטובה ביותר. למעשה, אך ורק גורם מקצועי שמתמחה בסגירת מרפסות, ידע להציע לכם את המגוון הגדול ביותר של אופציות לסגירת המרפסת וידע לנהל את תהליך הסגירה בצורה היעילה ביותר, לרבות ביצוע ההליכים הנדרשים מול העירייה ולרבות ביצוע העבודה בסטנדרטים הנדרשים.

ככלל, אם אתם רוצים לסגור מרפסת בבית, בין שאתם רוצים לסגור את המרפסת כולה ובין שרק את חלקה, בין שאתם רוצים לבצע סגירת שמש ובין שאתם רוצים להפוך את המרפסת לחדר ככל חדר בבית, מומלץ לעבוד אך ורק עם גורם מקצועי, שמתמחה ספציפית בתחום של סגירת מרפסות בשוהם.

 

כמה עולה לסגור מרפסת?סגירת מרפסות בשוהם

העלות של סגירת מרפסת יכולה להשתנות מאוד ממקרה למקרה בהתאם למספר פרמטרים כמו שטח המרפסת, שטח הסגירה, סוג הסגירה, שיטת הסגירה ואפילו הקומה בה ממוקמת המרפסת. בכל מקרה, אתם רוצים לכוון את עצמכם לרמת מחיר של עשרות אלפי שקלים על מנת להשלים את המהלך של סגירת מרפסת, אם כי ישנם מודלים של סגירת מרפסת בהם תוכלו להשלים את המהלך בקצה התחתון של המספרים החמש ספרתיים, קרי בין 10000 ועד 20000 שקלים בלבד. מן הסתם, ככל שהמרפסת קטנה יותר, כך תהיה העלות הכוללת נמוכה יותר עבורכם ולהיפך עבור מרפסות גדולות ורחבות ידיים.

מן הסתם, בבחירת גורם מקצועי שיבצע עבורכם את הסגירה, תרצו לבצע השוואת מחירים בין כמה אפשרויות וזה לגיטימי ואפילו נדרש. יחד עם זאת, בהשוואה זו אל תתפתו ללכת אוטומטית עם ההצעה הנמוכה ביותר. הדרך הנכונה יותר לבצע את ההשוואה היא לגבש תכנית בנייה בסיוע אדריכל, לקבוע את סוג הסגירה הדרושה לכם, לגבש מפרט טכני לסגירה ולאחר מכן לבצע השוואת מחירים סביב המפרט והתוכנית שגיבשתם. הצעות לא ספציפיות, פותחות פתח למשחק לא הוגן של המציעים השונים. כך למשל, תוכלו לקבל הצעה זולה מאוד ולגלות באמצע הדרך שנדרשת תוספת פה ונדרשת תוספת שם. על כן, התכנסו לקראת הסגירה שאותה תרצו לבצע והגישו בקשות לקבלת הצעות מחיר על סמך הסגירה הספציפית הדרושה לכם וזכרו לשמור על איזון בין מחיר ובין סטנדרטים ורמה מקצועית.

זוזו עבודות עפר
זוזו עבודות עפר

קבוצת עפר קידוחים נהנית ממוניטין של שנים רבות בתחום עבודות עפר וקידוח, האתר שלנו מקשר בין קבלנים או אנשים פרטיים לקבלנים מומחים בתחום המספקים השכרת מחפרונים לכל מטרה בפריסה ארצית.

אנו מספקים מחפרוני בובקט, מיני מחפרון, באגר ועוד רכבים מתקדמים לביצוע שלל עבודות עפר כגון: הריסת מבנים, תמ"א 38, אספקת חומרים לאתרי בניה, קידוחי קרקע, ביסוס מבנים, קידוחי דיפון, כלונסאות ועוד.
תוכלו למצוא אצלנו תשובה לכל שאלה באשר להתאמת עבודות עפר לצרכים שלכם.

בין לקוחותינו ישנם בעלי בתים פרטיים כמו גם קבלנים וחברות בנייה ותעשייה , ולכולם אנו מספקים פתרונות ייחודיים על פי דרישה, כולל בתחום הבנייה האקולוגית.

המנטרה שלנו: פתרון מושלם לכל עבודת עפר בישראל

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!