חיישן טמפרטורה: מדריך לבחירת הסוג והדגם הנכון

תוכן עניינים

טכנולוגיית חישת הטמפרטורה חוללה מהפכה בתעשיות, החל משירותי בריאות ועד ייצור, ממטאורולוגיה ועד מוצרי צריכה אלקטרוניים. חיישן טמפרטורה משמש כ"עיניים" של אינספור מערכות אוטומטיות, ומספק נתונים חיוניים לקבלת החלטות, רגולציה ובקרה.

מכשיר זה מתרגם אנרגיה תרמית לאות חשמלי, שניתן לפרש ולנצל על ידי מערכות שונות, וזמין במגוון סוגים, שכל אחד מתאים ליישומים ותנאי הפעלה ספציפיים, ואתם מוזמנים להכיר את תחום חיישני הטמפרטורה, הסוגים, עקרונות הפעולה והיישומים הנרחבים שלהם.

חיישן טמפרטורה זמין בסוגים שונים

אלו הסוגים השונים של חיישני טמפרטורה, הזמינים היום בחברה שמתמחה בשיווק מערכות מדידה ושירותי כיול מכשירים:

גלאי טמפרטורת התנגדות

מכשירים אלו מבוססים על ניצול העיקרון של התנגדות חשמלית למדידת טמפרטורה, ורוב הדגמים מיוצרים מפלטינה, ניקל או נחושת.

ההתנגדות של חיישן טמפרטורה מסוג זה עולה באופן ליניארי עם הטמפרטורה, והוא מציע רמות גבוהות של דיוק ויציבות, כך שהוא מתאים למדידות מדויקות במעבדות ובתהליכים תעשייתיים קריטיים.

תרמיסטורים

מכשירים מוליכים למחצה שההתנגדות שלהם משתנה באופן משמעותי עם שינויים בטמפרטורה. הם מסווגים לשני סוגים: מקדם טמפרטורה שלילי (NTC) ותרמיסטורים מקדם טמפרטורה חיובי (PTC).

תרמיסטורי NTC מציגים התנגדות יורדת עם עליית הטמפרטורה, בעוד תרמיסטורי PTC מראים התנהגות הפוכה. חיישנים אלה נמצאים בדרך כלל במכשירי אלקטרוניקה, יישומי רכב ומכשירים רפואיים.

חיישני טמפרטורת אינפרא אדום

חיישן טמפרטורה מסוג זה נקרא גם פירומטר, והוא מיועד למדידת קרינת האינפרה האדומה הנפלטת מעצם כדי לקבוע את הטמפרטורה שלו.

חיישנים אלו מתפקדים ללא מגע, אידיאליים עבור יישומים שבהם מגע ישיר עם האובייקט אינו אפשרי או רצוי. חיישני אינפרא אדום משמשים באופן נרחב בתעשיות כגון מטלורגיה, ייצור זכוכית ועיבוד מזון.

עקרונות הפעולה

כל סוג של חיישן טמפרטורה מתפקד על בסיס עקרונות פיזיקליים שונים. צמדים תרמיים מנצלים את אפקט Seebeck, שבו מתח נוצר במפגש של שתי מתכות שונות כאשר הם נתונים לשיפוע טמפרטורה.

תרמיסטורים מנצלים את המאפיינים התלויים בטמפרטורה של מוליכים למחצה, כאשר ההתנגדות משתנה באופן אקספוננציאלי עם הטמפרטורה עבור תרמיסטורים מסוג NTC ועולה או יורדת עבור תרמיסטורי PTC. חיישני אינפרא אדום מזהים את הקרינה התרמית הנפלטת מעצמים, כאשר עוצמת הקרינה פרופורציונלית לטמפרטורה שלהם.

מגוון יישומים

הרבגוניות של כל סוג חיישן טמפרטורה מאפשרת שימוש במגוון רחב של יישומים:

בקרת תהליכים תעשייתיים: חיישני טמפרטורה חשובים לוויסות וניטור הטמפרטורה בתהליכים תעשייתיים כגון ייצור, עיבוד כימי וייצור מזון.

מערכות מיזוג אוויר: מערכות חימום, אוורור ומיזוג אוויר משתמשות בחיישני טמפרטורה כדי לשמור על תנאי אקלים פנימי אופטימליים לנוחות ויעילות אנרגטית.

מכשירים רפואיים: חיישני טמפרטורה הם מרכיבים אינטגרליים של מכשירים רפואיים כמו מדי חום, אינקובטורים ומכשירים כירורגיים מבוקרי טמפרטורה, להקפדה על בטיחות המטופל ואבחון מדויק.

ניטור סביבתי: במטאורולוגיה, חקר אקלים וניטור סביבתי, חיישני טמפרטורה נפרסים כדי לאסוף נתונים לחיזוי מזג אוויר, מודלים אקלימיים ומחקרים אקולוגיים.

 

Picture of זוזו עבודות עפר
זוזו עבודות עפר

קבוצת עפר קידוחים נהנית ממוניטין של שנים רבות בתחום עבודות עפר וקידוח, האתר שלנו מקשר בין קבלנים או אנשים פרטיים לקבלנים מומחים בתחום המספקים השכרת מחפרונים לכל מטרה בפריסה ארצית.

אנו מספקים מחפרוני בובקט, מיני מחפרון, באגר ועוד רכבים מתקדמים לביצוע שלל עבודות עפר כגון: הריסת מבנים, תמ"א 38, אספקת חומרים לאתרי בניה, קידוחי קרקע, ביסוס מבנים, קידוחי דיפון, כלונסאות ועוד.
תוכלו למצוא אצלנו תשובה לכל שאלה באשר להתאמת עבודות עפר לצרכים שלכם.

בין לקוחותינו ישנם בעלי בתים פרטיים כמו גם קבלנים וחברות בנייה ותעשייה , ולכולם אנו מספקים פתרונות ייחודיים על פי דרישה, כולל בתחום הבנייה האקולוגית.

המנטרה שלנו: פתרון מושלם לכל עבודת עפר בישראל

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!